ESWA Folie Grzewcze
Panele grzewcze na sufity rastrowe

Ogrzewanie tradycyjne

Ogrzewanie konwekcyjne polega na ogrzewaniu powietrza w pomieszczeniach za pomocą pieca centralnego i wymienników ciepła (kaloryfer) w tym wypadku następuje wymiana ciepła przez konwekcję. Taki typ ogrzewania oznacza, że przez cały czas nagrzewane jest powietrze w pomieszczeniu. Ciepłe powietrze oddaje swoją energię nagrzewając ciała przebywających w danym pomieszczeniu ludzi, ściany i sprzęt (np. meble) i podłogę. Wadą takiego systemu jest bardzo powolny czas reakcji, potrzebna większa energia i wirowanie powietrza z pyłem niekorzystnym sczególnie dla alergików. Niekorzystne jest też wysuszanie powietrza.

Ogrzewanie pomieszczeń z zastosowaniem podczerwieni

Zalecane ogrzewanie sufitowe infrared rozdzielone jest równomiernie i temperatura powierzchni może być utrzymywana na niskim poziomie. Zakres długości fali emitowanego promieniowania ciepła jest taki sama jak w ludzkim ciele. Promieniowanie podczerwone ogrzewa bez konieczności pośrednictwa powietrza tylko ludzi, podłogi i ściany; wtórnie nagrzewa również powietrze. Podczas ogrzewania budynku promiennikami IR temperatura w pomieszczeniu może być niższa nawet o 2 °C. Obniżenie temperatury o 1 °C to 5% oszczędności kosztów energii. Przebywający w pomieszczeniach ludzie czują się tak samo komfortowo jak w tradycyjnie ogrzewanym pomieszczeniu przez konwekcję ciepła. Ogrzewanie z zastosowaniem systemu sufitowego ESWA jest energooszczędne, komfotowe, bezpieczne (bez gazu i czadu) i ekologiczne.
UWAGA! Błędne jest mniemanie, że w starych, nieizolowanych budynkach jakiekolwiek ogrzewanie będzie oszczędne lub lepsze. Zakres zapotrzebowania na energię wacha się od 0 (domy energooszczędne poniżej 3 W/m²; Klasa A++) do 250 W/m² (stare budynki bez izolacji cieplnej, nieszczelne okna i drzwi; Klasa F). Decydujące o rodzaju ogrzewania są: zapotrzebowanie energetyczne (energochłonność), ceny źródła energii i ich prognoza (gaz, węgiel, olej opałowy, drewno, energia elektryczna), koszty bieżące, żywotność oraz wpływ na środowisko.
Podstawą do zastosowania ogrzewania infrared w domach jedno- i wielorodzinnych jest dobra izolacja termiczna czyli niskie zapotrzebowanie energetyczne (W/m²) - wtedy tego typu ogrzewanie jest bardziej oszczędne od innych, np. od gazowego lub olejowego o 30 do 50%. Główne zalety ogrzewania infrared to: jest zdrowe (jak energia cieplna słońca, nie wysuszające powietrza), nie wnosi żadnych kosztów bieżących (przeglądy okresowe, transport i magazynowanie paliwa, kominiarz), długa żywotność (30-60 lat) i komfort.

Nasz przedstawiciel w Polsce
Nasza gwarancja jakości
Language
polish english german Русский Українська
© 2014 ESWA Deutschland GmbH
Click me to printPrint