ESWA Folie Grzewcze
Panele grzewcze na sufity rastrowe

Zalety infrared - Porównanie

Przykładowe porównanie parametrów sauny infrared ("sucha sauna") z tradycyjną sauną Fińską: wszystkie parametry przemawiają za zastosowaniem systemu na podczerwień.

Różnice Podczerwień Tradycyjna
Bezpieczeństwo Wysoki poziom. Brak gorących powierzchni oraz wysokiej temperatury Normalny poziom. Istnieje ryzyko poparzeń.
Oddziaływanie Wysoka wilgotność odciąża płuca i oskrzela. Stymuluje krążenie, wzmocnia system odpornościowy, odtruwa organizm z toksyn i zmniejsza napięcie mięśni.
Zalety: Powoduje wydzielenie endorfiny (hormonów szczęścia). Słynne "otępienie zimowe" w saunie na podczerwień znika samo od siebie.
Wady: Ze względu na promieniowanie podczerwone, skóra wysycha szybciej. Przy regularnym korzystaniu z sauny na podczerwień, marszczenie skóry związane z wiekiem może się zwiększyć.
Sauna fińska ma podobny efekt fizyczny do sauny na podczerwień, jednak płuca i oskrzela są bardziej obciążone i napięte w saunie fińskiej ze względu na bardzo suche powietrze.
Zalety: Skóra w fińskiej saunie regeneruje się i odświeża. Wstrzymuje starzenie się skóry i występowanie zmarszczek.
Wady: Gorące, suche powietrze w saunie fińskiej nie przez każdy organizm tolerowane. Szczególnie osoby z problemami krążenia krwi problemami z sercem i migreną powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem pierwszej sesji w saunie - może to być bardzo niebezpieczne.
Grupa docelowa Łagodne temperatura sauny na podczerwień zalecana jest dla dzieci, osób starszych i osób z niewielkimi problemami krążenia krwi. Zasadniczo korzystanie z sauny jest możliwe w każdym wieku. Sauna fińska może osiągnąć bardzo wysoką temperaturę dlatego osby starsze i osoby z migreną oraz niewydolnością krążenia lub serca muszą się skonsultować lekarzem.
Źródło ciepła Promiennik podczerwieni. Zasilanie 230V. Podłączenie samodzielne (wtyczka) Piec elektryczny. Zasilanie 3x400V. Podłączenie wyłącznie przez elektryka z uprawnieniami SEP.
Potrzebna moc grzewcza 1,5 kW na godzinę 7,5 kWh
Czas nagrzewania 15 - 20 minut
Zużycie energii 0,375 - 0,5 kWh
30 - 90 minut
Zużycie energii 3,75 - 11,25 kWh
Sposób przenoszenia energii cieplnej Promieniowanie podczerwone Gorące powietrze
Sposób ogrzewania ciała Promieniowanie wnika w ciało ogrzewając bezpośrednio głębiej położone tkanki organizmu Poprzez powierzchnię skóry
Temperatura °C 35 - 65 ponad 80
Możliwość cyrkulacji świeżego powietrza Tak Nie
Poziom komfortu Bardzo wysoki Bardzo niski
Zabudowanie kabiny W każdym pomieszczeniu bez konieczności modernizacji Pomieszczenie musi być przystosowane do wysokiego poziomu wilgoci
Nasz przedstawiciel w Polsce
Nasza gwarancja jakości
Language
polish english german Русский Українська
© 2014 ESWA Deutschland GmbH
Click me to printPrint