ESWA Folie Grzewcze
Panele grzewcze na sufity rastrowe

Folie do kabin grzewczych (suchej sauny)

Widmo promieniowania podczerwonego jest podzielony na 3 części: podczerwieni A (bliskiej podczerwieni) o długości fali w zakresie od 0,78 do 1,4 μm (mikrona), podczerwieni B (śreniej podczerwieni) o długości fali w zakresie od 1,4 do 3,0 μm oraz podczerwieni C (dalekiej podczerwieni) o długości fali w zakresie od 3,0 do 1000 μm. Krótkie fale ciepła podczerwieni z zakresu A i B (IR-A i IR-B) mogą rozgrzać tkanki ciała nie powodując odczucia gorąca - następstwem może być przegrzanie tkanki ciała. Ten zakres oddziaływania promieniowania podczerwonego (hipotermia) jest stosowany w medycynie pod nadzorem lekarza. Dlatego tylko emisja w zakresie podczerwieni C (IR-C) zalecana jest do stosowania w kabinach na podczerwień.

ESWA folie grzewcze na podczerwień osiągają maksymalną temperaturę pracy 90 °C co odpowiada długości fali wynoszącej 8,1 μm. Duża powierzchnia promieniowanie elementów grzejnych IR daje wystarczająco wysoką temperaturę. Pożądany efekt pocenia się w kabinie termicznej (suchej saunie) jest sumą promieniowania termicznego jakie pada na ciało w czasie (temperatura, powierzchnia i czas).

Pocenie się w kabinie na podczerwień (suchej saunie) wspiera ogólne samopoczucie, zużywa kalorie, sprzyja redukcji stresu, zwiększa elastyczność skóry i wpływa pozytywnie na witalność.

Nasz przedstawiciel w Polsce
Nasza gwarancja jakości
Language
polish english german Русский Українська
© 2014 ESWA Deutschland GmbH
Click me to printPrint